Головна
Реєстрація
Вхід
Четвер
18.07.2024
23:05
Вітаю Вас Гість | RSS
ЛогоДонецька обласна рада молодих учених

Меню сайту

 Молодіжний науковий форум "Молоде покоління в науці без кордонів" 
У Донецькому національному технічному університеті 24 квітня 2012 року відбувся Молодіжний науковий форум "Молоде покоління в науці без кордонів".
Ініціаторами форуму виступають Донецька обласна рада молодих учених і Головне управління регіонального розвитку, залучення інвестицій і зовнішньоекономічних відносин Донецької облдержадміністрації.
Цей захід є другим форумом молодих учених Донеччини. Перший форум "Наукові здобутки молодих учених: на шляху до інновацій" пройшов 1 червня 2010 року у Донецькому ботанічному саду НАН України.

Форум присвячено розвитку міжнародного та міжрегіонального співробітництва молодих учених, зміцненню зв’язків між науковими товариствами вчених різних країн, висвітленню проблем і досягнень молодіжної науки у засобах масової інформації. У програмі цього заходу представлено доповіді про участь молодих учених у формуванні освітніх програм Європейського Союзу, про досвід діяльності рад молодих учених на регіональному рівні, про координацію студентської наукової роботи та творчих проектах учнів загальноосвітніх закладів, про програми мобільності вчених.

З привітальними словами виступив Голова Ради Донецького наукового центру, академік НАН України В.П. Шевченко, який наголосив про важливість інтеграції молодих вчених під егідою наукових центрів НАН і МОНмолодьспорту України. Голова Донецького обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України А.С. Горшкова нагородила студентів і молодих учених почесними грамотами. Начальник Головного управління регіонального розвитку Донецької облдержадміністрації А.Є. Анісімов розповів про проведення конкурсу «Кращий молодий вчений Донеччини».

Надалі був обмін досвідом роботи рад молодих учених і впровадження регіональних форм підтримки молодих учених: з доповідями виступили гості форуму з Великобританії (Олена Головушкіна, член правління Європейської ради аспірантів і молодих дослідників «EURODOC»), Харкова (С. В. Попов, голова Харківської обласної ради молодих учених і спеціалістів), Дніпропетровська (Р. М. Безус, голова Ради молодих учених Дніпропетровської області) і Одеси (Л. З. Бошков, президент Гумбольдт-клубу України).

Також було заслухано доповіді про досвід, проблеми та перспективи співпраці загальноосвітньої, позашкільної та вищої ланок освіти у створенні ефективної системи роботи з талановитою молоддю (О. В. Пустовойт, керівник гуртків творчого об’єднання «Комп’ютер» Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості), про координацію студентської наукової роботи (Є. М. Лапенко, голова Донецької обласної колегії Всеукраїнської студентської ради), про програму підготовки аспірантів за спільним українсько-німецьким науковим керівництвом (В. І. Калашников, професор Донецького національного технічного університету) та програму мобільності Марі Кюрі для українських учених – можливості для індивідуальної та колективної участі (О. В. Савкевич, зав. відділу науково-технічної інформації науково-дослідної частини Донецького національного університету).

Наприкінці програми було заслухано звіт Голови Донецької обласної ради молодих учених О.Л. Зуєва про діяльність Ради молодих учених в 2011 році, запропоновано план роботи на 2012 рік. Були внесені зміни до Положення про ДОРМУ та складу Бюро ДОРМУ. Завершився форум фуршетом та екскурсією парком кованих фігур і Донбас-ареною.

У рамках форуму відбулась VI Міжнародна конференція „Донбас 2020: перспективи розвитку очима молодих учених”, 25-26 квітня 2012 року.

26 квітня 2012 року у Донецькому національному технічному університеті відбувся круглий стіл "Молоде покоління в науці без кордонів», у якому взяли участь члени Бюро ДОРМУ. Круглий стіл було присвячено проблемам та перспективам роботи молодих вчених Донецької області. Піднімалися питання наявності матеріальних та психологічних перешкод розвитку молодого науковця. Було проаналізовано реальні можливості підтримки молодих вчених регіону.

Програма форуму "Молоде покоління в науці без кордонів"
Презентація О. Головушкіної "Евродок - голос молодих учених в Європі"
Презентація О.В. Пустовойта "Віртуальна галерея робіт «ТО Комп'ютер»"
Презентація О.В. Савкевича "Програми мобільності Марі Кюрі"
Презентація плану роботи ДОРМУ (на 2012 рік).


Пошук

Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Донецька обласна рада молодих учених © 2024
Site Meter