Головна
Реєстрація
Вхід
П`ятниця
29.03.2024
00:13
Вітаю Вас Гість | RSS
ЛогоДонецька обласна рада молодих учених

Меню сайту

 Положення про Донецьку обласну раду молодих учених 

ПОЛОЖЕННЯ
про Донецьку обласну раду молодих учених

Прийнято на установчій конференції
Донецької обласної ради молодих учених
16 червня 2009 р.
(Із змінами від 10 грудня 2010 р. та 24 квітня 2012 р.)

1. Загальні положення

1.1. Донецька обласна Рада молодих учених (далі - Рада) створюється з метою об'єднання наукової молоді Донецької області, всебічного сприяння молоді у науковій діяльності, збереження інтелектуального потенціалу Донецької області, реалізації та захисту професійних, творчих, соціально-побутових та інших інтересів молодих учених, що є членами Ради, залучення їх до розв'язання важливих проблем соціально-економічного розвитку Донецької області.

1.2. Рада є постійно діючим консультативно-дорадчим органом облдержадміністрації.

1.3. Членами Ради можуть бути молоді вчені та представники студентських або науково-освітніх організацій Донецької області.

1.4. Молодим вченим визнається вчений – фізична особа (громадянин України, іноземець або особа без громадянства), яка має повну вищу освіту та проводить фундаментальні та (або) прикладні наукові дослідження i отримує наукові та (або) науково-технічні результати – віком до 35 років (абз. 8 та 9 ст. 1 Закону України «Про наукову i науково-технічну діяльність» від 13 грудня 1991 року № 1977-XII). Молодим вченим визнається також особа, яка досягла вищевказаного віку, але за критеріями статистичного обліку відноситься до цієї категорії (далі – особи прирівняні до молодих учених).

2. Основні завдання Ради

2.1. Підготовка пропозицій та рекомендацій щодо координації науково-дослідної роботи студентів, магістрів, аспірантів, здобувачів, докторантів, науково-педагогічних та наукових кадрів вищих навчальних закладів, науково-дослідних та академічних установ Донецької області.

2.2. Обговорення управлінських рішень щодо реформування та розвитку наукової діяльності.

2.3. Інтеграція освітніх та наукових процесів, підвищення якості наукових досліджень, аналіз основних проблем та завдань у сфері науки.

2.4. Сприяння участі студентів та молодих учених у наукових олімпіадах, конференціях, семінарах, конкурсах наукових робіт, інших наукових заходах.

2.5. Створення та організація роботи наукових гуртків, товариств, інших об'єднань молодих учених вищих навчальних закладів, науково-дослідних та академічних установ відповідно до основних пріоритетів наукової діяльності.

2.6. Сприяння міжнародному обміну студентів, науково-педагогічних та наукових співробітників з метою проведення спільних наукових досліджень, участі в наукових форумах, конференціях та інших заходах, стажування, обміну досвідом тощо.

2.7. Сприяння молодим вченим у підготовці до участі в здобутті наукових грантів, стипендій, премій.

2.8. Представництво і захист прав та інтересів молодих учених Донецької області.

2.9. Створення сприятливих умов для здійснення молодими вченими наукової діяльності, їх кар'єрного зростання розвитку та реалізації творчої та громадської активності.

3. З метою вирішення основних завдань Рада:

3.1. Ініціює та організує проведення шкіл і семінарів молодих учених, наукових семінарів, циклів лекцій провідних учених та інших наукових заходів.

3.2. Організує участь молодих учених в конкурсах наукових праць, виставках, конференціях, семінарах тощо.

3.3. Організує збір та поширення інформації про підприємства, установи, організації, громадські фонди, які підтримують молодих учених грантами.

3.4. Організує співробітництво з іншими об'єднаннями молодих учених або аналогічними структурами в Україні та за кордоном з метою проведення спільних робіт, створення умов для взаємовигідних контактів.

3.5. Розміщує оперативну інформацію про діяльність Ради, визначні здобутки молодих учених та досягнення вітчизняної науки на Інтернет порталі.

3.6. За ініціативою молодих учених від імені Ради рекомендує кандидатів на здобуття грантів, стипендій, премій тощо у порядку, встановленому чинним законодавством України.

3.7. Створює робочі групи, секції з проблемних питань або напрямків своєї діяльності.

3.8. Сприяє встановленню співробітництва між підприємствами, установами, організаціями та вищими навчальними закладами, науково-дослідними установами Донецької області, органами державної влади та місцевого самоврядування з метою об’єднання зусиль у вирішенні актуальних проблем сучасного виробництва.

4. Організація діяльності Ради

4.1. Керівним органом Ради є Бюро. Бюро Ради складається з голови, двох заступників голови, секретаря і членів.

4.2. Склад Ради формується з представників рад молодих учених за поданням від наукових установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації. У складі Ради можуть перебувати також особи прирівняні до молодих учених, кількість яких не повинна перевищувати 30% від встановленого її складу.

4.3. Голова Ради, два заступники, секретар та члени Бюро Ради у кількості 12 осіб обираються з числа молодих учених та осіб прирівняних до молодих учених простою більшістю голосів строком на три роки за результатами голосування на загальних зборах у кількості, яка забезпечуватиме виконання Радою покладених на неї завдань. Голова Ради, його заступники та секретар Ради можуть бути переобрані до закінчення терміну повноважень з їх ініціативи або відповідно до рішення загальних зборів молодих учених.

4.4. Голова Ради здійснює загальне керівництво діяльністю Ради, ініціює розгляд важливих питань на засіданні Ради, представляє Раду у відносинах з іншими підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, органами державної влади та місцевого самоврядування тощо.

4.5. Рада здійснює свою роботу на основі річного плану, затвердженого заступником голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов'язків між керівними працівниками облдержадміністрації. За результатами роботи за рік голова Ради звітує на засіданні Ради, а також відповідному заступнику голови облдержадміністрації.

4.6. До складу Бюро Ради входить уповноважений представник Головного управління регіонального розвитку, залучення інвестицій і зовнішньоекономічних відносин облдержадміністрації (далі -Уповноважений), який може не бути молодим вченим у розумінні п. 1.4 цього Положення.
Уповноважений має право:

  • ініціювати розгляд питань на засіданні Ради;
  • отримувати від членів Ради інформацію за напрямками діяльності Ради;
  • брати участь у засіданнях Ради з правом голосу, а також інші права Члена Ради.

4.7. Основною організаційною формою роботи Ради є засідання Ради, які проводяться періодично відповідно до річного плану роботи Ради або у випадку необхідності за ініціативою голови Ради.

4.8. Засідання Ради вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини складу Ради.

4.9. Рішення Ради приймаються простою більшістю голосів та можуть оформлюватися протоколом, що підписується головою та секретарем Ради.

4.10. Рішення Ради є обов'язковими для виконання членами Ради.

4.11. 3а необхідністю, на засідання ради можуть бути запрошені представники підприємств, установ, організацій, що здійснюють наукову діяльність, представники органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, а також структур Національної академії наук України тощо.

4.12. Члени Ради мають рівні права та обов’язки.

4.13. Члени Ради мають право:

  • обирати та бути обраними на керівні посади Ради;
  • брати участь у засіданнях Ради, вносити на її розгляд пропозиції та обговорювати питання;
  • проводити інформаційно-просвітницьку діяльність, виступати у засобах масової інформації з метою популяризації діяльності Ради і молодих учених Донецької області; брати участь у наукових заходах;
  • за дорученням Ради представляти інтереси Ради і молодих учених Донецької області у відносинах з іншими організаціями.

4.14. Виключення із членів Ради може здійснюватися у наступних випадках:

  • за поданням організації, що висунула кандидатуру до складу Ради;
  • невиконання рішень Ради або вчинення членом Ради інших дій, що порушують дане Положення;
  • за письмовою заявою члена Ради.

4.15. Загальні збори молодих учених проводяться не менше двох разів на рік, на яких обговорюються плани, підсумки роботи і будь-які інші питання. Позачергові загальні збори молодих учених проводяться на вимогу не менше 50% їх облікового складу. Збори вважаються правомочними, якщо на засіданні присутні більше половини їх облікового складу.

4.16. Зміни до даного Положення вносяться загальними зборами молодих учених Донецької області 2/3 голосів від кількості присутніх на загальних зборах.


Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Донецька обласна рада молодих учених © 2024
Site Meter